Субота, 24.08.2019, 11:00

Поради психологічної служби.

Роль батьків в проходженні процесу адаптації дітей

(поради від соціального педагога)

-    Треба пам’ятати, що батьки найвагоміший та найголовніший вихователь для своєї дитини і ніхто не може замінити їх.

-   Ви виховують своїх дітей, перш за все, на прикладі власного життя, системи власних цінностей, своєю присутністю чи відсутністю у житті дитини, образом обличчя, звичним тоном спілкування з людьми, обстановкою в квартирі, ставленням до праці та дозвілля.

-    Для оптимального проходження процесу адаптації забезпечте своїм дітям удале поєднання відпочинку, фізичної праці та роботи над уроками.

-    Відправляючи дитину до школи, побажайте їй успіхів, скажіть кілька лагідних слів, так ви додасте їй упевненості та допоможете почуватися захищеною.

-    Сходіть із дитиною у бібліотеку, читальний зал, привчайте її до читання художньої літератури, допоможіть розвиватися інтелектуально.

Дайте дитині відчути (посміхніться, доторкніться), що співчуваєте їй, вірте в неї незважаючи на помилку.

n    Відводьте хоч по півгодини щодня для спілкування з дитиною. Поділіться своїми досягненнями і невдачами, запитайте, як пройшов її день. Так потім ви не зможете собі дорікнути, що пропустили щось головне у вихованні власної дитини, завоюєте авторитет і станете найкращим другом і порадником.

n    Стежте за порадами вчителів. Лише спільними зусиллями ви зможете виховати справжнього індивіда.

n    Дбайте про те, щоб дитина була охайною у всьому, включаючи бережне ставлення до підручників.

ПАМ’ЯТАЙТЕ НАЙГОЛОВНІШЕ!

ніколи не займайтесь "виховною роботою” у поганому настрої! Це не принесе користі ні для вас, ні для дитини.

Поради батькам першокласників

Вступ до школи – переломний момент в житті кожного малюка, адже відбувається дуже багато змін. Змінюється соціальна позиція: був дитиною, тепер став школярем. Зі вступом до першого класу змінюється життя дитини: все підпорядковується навчанню, школі, шкільним справам. Змінюється все: обов’язки, оточення, режим дня. Надійне плече і любляче серце – головне завдання батьків в цей період.

У "шкільному” житті першокласники стикаються з труднощами, невдачами, образами, допускають помилки, потрапляють в конфлікти, відчуваючи невпевненістьДитина повинна знати, що коли їй дуже важко, її образили, треба йти додому.  Домашній затишок, добре і лагідне слово рідних допоможуть їй.

- Навчіть дитину ділитися своїми проблемами. Обговорюйте з нею конфліктні ситуації, що виникли з однолітками і дорослими. Щиро цікавтеся її думкою, тільки так ви зможете сформувати в неї правильну життєву позицію.
     Постійно говоріть з дитиною. Розвиток мовлення -  запорука гарного навчання.

- Працюйте з дитиною над розвитком її пам’яті, уваги, мислення.

- Демонструйте любов до дитини незалежно від її оцінок у школі. Сварки і покарання за помилки можуть відбити в дитині бажання до навчання. Навпаки говоріть: "Вийде обов'язково, тільки потрібно ще раз спробувати". Формуйте високий рівень домагань.

- Не лайте, а тим більше - не ображайте дитини в присутності сторонніх. Поважайте почуття й думки дитини. На скарги з боку навколишніх, навіть учителя: "Спасибі, ми обов'язково поговоримо на цю тему".

- У жодному разі не можна дозволити собі некоректних коментарів про школу та її вчителів, особливо у писутності дитини. Формуйте позитивне ставлення до школи.

- Не примушуйте дитину прийшовши зі школи сідати зразу за уроки. Дитина повинна обов’язково відпочити. На думку психологів, найкращий час для навчання – з 8 до 12 год. та з 16 до 18 год. Привчіть дитину займатися саме в цей час.

-   Пам’ятайте, що є періоди, протягом яких їм навчатися складніше: маленький школярик втомлюється, у нього знижується працездатність. Для першокласника це перші 4 – 6 тижнів навчання, кінець другої чверті, перший тиждень після зимових канікул та середина третьої чверті.

-  Не робіть за дитину те, що вона може зробити сама. Якщо це відбудеться,дитина вимагатиме, щоб ви обслуговували її завжди.

Присвячуйте своїй дитині хоча б півгодини в день, щоб вона відчувала, що ви її любити та цінуєте. Не забувайте, що першокласники – це ще маленькі діти, які люблять погратися, послухати казку на ніч чи колискову або щоб їх просто потримали на руках. Все це допоможе їм зняти напруження, почувати себе спокійно та впевнено.

Батьки краще за всіх знають свою дитину, вони вивчають її  з перших днів існування і можуть разом з неюзнайти найбільш сприятливі способи виховання.

Постарайтеся на деякий час стати психологами для своєїдитини, і у вас обов'язково все вийде.