Субота, 24.08.2019, 11:35

Як зняти стрес

(комплекс вправ)

Вправа «Чудесна посмішка»:

Дуже корисно починати день так: уранці перед дзеркалом потрібно виконати щось  приємне, що допоможе додати обличчю привітного виразу. Тільки з таким обличчям ви можете звертатися до навколишніх. Посмішка не повинна бути на «замовлення» - така посмішка не допомагає.

Вправа «Подолання нудьги й поганого настрою»

Включіть швидку музику (яка вам подобається) й потанцюйте.

Ви переконаєтеся, що такий танець (іноді до легкого поту) викличе у вас мязову радість.

Вправа «Мелодія»

Пригнічений стан легко знімається, а хороший настрій стає ще кращим від насвистування мелодії з «настроєм» (про себе).

Вправа «Звільнення від стресу»

Станьте прямо й максимально розслабте тіло. Дихайте через ніс якнайглибше. Не потрібно працювати, як насос, подих повинний бути хаотичним і досить швидким. Концентруйтеся тільки на диханні. Тіло при цьому може почати рухатися, не заважайте йому. Рухи можуть бути будь-якими.

Не бійтеся. Завдання цього етапу – стати «божевільним». Ви можете робити

що завгодно – кричати, стрибати, трястися, танцювати, сміятися, плакати. Не контролюйте себе! Навпаки, намагайтеся реалізувати те, що вам хочеться зробити. Робіть все якомога енергійніше, намагайтеся перетворитися в суцільний згусток енергії.

Станьте прямо й підніміть руки вгору. Починайте вигукувати «ха», намагаючись звільнитися від негативних емоцій, викинути все, що вам заважає, вичерпати себе. Робіть це якомога енергійніше.

Різко зупиніться. Замріть у тому положенні, в якому виявилися. Зберігайте нерухомість. Прислухайтеся до того, що відбувається в середині вас. Не намагайтеся

виявити в собі щось незвичайне, а просто станьте стороннім спостерігачем.

Починайте легко танцювати, кружляти, наспівувати. Відчуйте благодать і звільнення.

Вправа «Подих під час релаксації»

Дихати не глибоко, гармонійно, оскільки потреба організму в кисні невелика. При цьому подумки вимовляти: «а», «про», «розум», відчуваючи, що при проголошенні  «а»  наповнюються нижні частини легень, при проголошенні «про» - середні, а при «розум» - верхні (ніби струмінь іде в голову).

Видихнути через рот вузьким струменем, ніби огортаючи тіло «спіраллю» від голови до ніг. При цьому потрібно заплющити очі, якщо після видиху не хочеться дихати, вимовити коротку фразу: «Я спокійний, радісний».

Позитивне налаштування

«Щоразу, коли виходите на вулицю, підніміть підборіддя, високо тримайте голову і вдихніть якомога глибше; поглинайте сонячне світло; вітайте друзів усмішкою і вкладайте душу в кожен потиск руки. Не бійтеся, що вас неправильно зрозуміють, і не втрачайте ані хвилини власного часу на роздуми про ворогів. Намагайтеся чітко визначити, що ви хочете зробити, а потім без сумнівів ідіть до своєї цілі. Думайте про ваші великі й чудові плани, і поступово ви виявите, що несвідомо прагнете використати будь-яку нагоду для того, щоб виконати задумане, так само, як корали беруть усе необхідне від зустрічної хвилі. Створіть у своїй уяві портрет обдарованої, серйозної, надійної людини, якою б ви хотіли б стати, і ваші думки наближатимуть вас до створюваного вашою уявою образу. Думка первинна. Підтримувати таку душевну рівновагу – означає жити сміливо, щиро й життєрадісно. Правильно думати – означає створювати. Бажання створює все… Ми стаємо схожими на те, чого прагнуть наші серця. Підніміть голову й розправте плечі. Відкиньте сумніви – кожен із нас може стати творцем».

Альберт Хаббард

Кримінальна відповідальність за крадіжку та грабіж

Закон визначає крадіжку як таємне викрадення чужого майна. Від усіх інших форм викрадення крадіжку відрізняє спосіб вилучення такого майна таємність.

Таємним визначається таке викрадення, здійснюючи яке, винна особа вважає, що робить це непомітно для потерпілих чи інших осіб. Як правило крадіжка вчиняється за відсутності будь-яких осіб (власників, осіб, під охороною яких воно перебуває, очевидців тощо).

Таємне викрадення майна (крадіжка) карається штрафом до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 2 років, або позбавленням волі строком до 3 років.

Крадіжка вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб, карається обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк.

Крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище, або що завдала значної шкоди потерпілому, карається позбавлення волі на строк від 3 до 6 років.

Крадіжка вчинена у невеликих розмірах, карається позбавленням волі на строк від 5 до 8 років.

Крадіжка вчинена в особливо великих розмірах або організованою групою, карається позбавленням волі на строк від 7 до 12 років з конфіскацією майна.

Грабіж – відкрите викрадення чужого майна. Карається штрафом від п’ятдесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до чотирьох років.

Грабіж, поєднаний із насильством, яке не є небезпечним для життя чи здоровя потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або вчинений повтор, або за попередньою змовою групою осіб, карається позбавленням волі на строк від чотирьох до шести років.

Грабіж, поєднаний із проникненням у житло, інакше приміщення чи сховище або такий, що завдав значної шкоди потерпілому, карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.

Грабіж, учинений у великих розмірах, карається позбавленням волі на строк від семи до десяти років.