Вівторок, 02.06.2020, 13:28
Вітаю Вас Гость | RSS

Вараська ЗОШ І-ІІІ ступенів №5

Меню сайту
Наше опитування
Ваше відношення до введення шкільної форми
Всього відповідей: 229
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Хто сьогодні був?
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 81 82 83

Вербну неділю відзначаємо на згадку тріумфального в’їзду Ісуса Христа в Єрусалим. Люди, що його зустрічали, розстелили перед Ним свій одяг немов пишний килим. Інші зрізували пальми гільки і кидали їх Йому під ноги. Усі, що йшли навколо викликували: "Осанна Синові Давида! Благословен, хто йде в Ім’я Господнє..."
Назустріч Ісусові вийшло все місто, бо кожен хотів побачити свого Месію у силі та славі.
Традиції Вербної неділі

У Вербну неділю правиться Служба Божа. Священик одягає світлі ризи. Після Служби Божої він благословляє галузки дерев, скроплюючи їх свяченою водою на згадку про в'їзд Ісуса Христа в Єруса
З посвяченими гілками верби у нашому народі пов'язані різні звичаї. Ці гілки ставили в хаті за іконами чи садили на городі. Ними благословили худобу, коли перший раз виганяли її на поле пастися. З посвяченою вербою господар обходив своє обійстя, щоб захоронити його від нечистої сили. Гріх було топтати ногами свячену вербу, а тому навіть найдрібніші галузки, що залишалися після освячення, спалювали на вогні, щоб не потрапило під ноги.

Виходячи з церкви в Вербну неділю, люди один одного легко торкалися лозою, кажучи:

"Не я б'ю, лоза б'є,

від нині за тиждень буде Великдень".

А діти і молодь, "б'ючи" лозою один одного, примовляли:

"Будь великий, як верба,
А здоровий, як вода,
А багатий, як земля!"

Так пригадували собі, що за декілька днів буде Великдень.

Також в народі виріли у чудодійні властивості верби:

1. Вербою б'ють, щоб здорові, веселі та багаті були; дітей, щоб сильні були, добре росли та сприйняли життєву силу весни;

2. Вербу кладуть після свячення за образи, щоб охороняла хату від лихих сил;

3. Вербу садять на городі, коли принесуть з церкви на щастя молоді: коли верба прийметься — дівчина вийде заміж, а хлопець одружиться і будуть здорові;

4. Вербою на Юра виганяють худобу в поле, вперше на пасовисько, злегка торкаючись нею худоби, щоб здорова була, плідна, щоб у тілі була;

5. Вербою в давнину відводили грозові тучі — кивали свяченою вербою в бік хмар і відводили громи та град;

6. Вербу кидали в пожежу, чим зменшували, за їх віруванням, велику руїнницьку силу вогню;

7. Вербові котики, свячені, кидали в кашу, їли ту кашу в повній вірі, що через ті котики-базьки передасться людям сила весняної енергії на цілий рік;
8. З освяченою вербою, після повернення з церкви, обходили господарі бджільники, щоб бджоли роїлись; обходили обори та стайні й кошари, щоб худібка була здорова, плідна, щоб корови давали багато молока;
9. Ковтали котики ще по дорозі з церкви, щоб не було лихоманки, щоб горло не боліло;
10. Обсаджували криниці вербами, щоб забезпечити воду від лихих сил, щоб вода була „пригожа та здорова";
11. Обсаджували копанки-калабані, в яких прали своє шмаття-білизну, щоб уберегтися від хвороб, щоб вода очищалася;
12. Сухою торішньою свяченою вербою розпалювали піч під великодні паски;
13. У багатьох місцевостях клали покійникові в домовину кусник свяченої верби;
14. Коли господар виїжджав у поле сіяти — брав 2-3 котики-базьки й запорпував серед ниви під час посіву, щоб скоро хліб проростав.
15. Свячену вербу клали в домовину бабі-повитусі, щоб мала чим відганяти потерчат.

Численні повір'я, численна символіка верби — збереглися частково й до цього часу.

Прикрепления:
Категория: | Просмотров: 750 | Добавил: sonzay0_0 | Дата: 17.04.2011 | Комментарии (0)


18 березня 2011 р. на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 ім. В. Г. Короленка м. Рівного відбулася творча зустріч зацікавлених у впровадженні моделі «1 учень-1 комп'ютер».

Учасники зустрічі: Серветник Олена Павлівна, директор загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 ім. В.Г. Короленка м. Рівного, Турчинська Світлана Давидівна, заступник директора з навчально-виховної роботи загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 ім. В.Г. Короленка м. Рівного, Пашко Руслан Федорович, директор Кузнецовської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5, Кремінська Ніна Анатоліївна, завідувач методичним кабінетом управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради, Грекова Людмила Іванівна, методист методичного кабінету управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради, Ковальчук Зінаїда Петрівна, вчитель початкових класів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 м. Кузнецовська.

Вчителі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 ім. В.Г. Короленка м. Рівного працюють за проектом «1 учень-1 комп'ютер» з 2010 року.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Турчинська Світлана Давидівна презентувала педагогічні надбання за даним проектом. (див. фото).

Переваги такої моделі очевидні. Діти мають можливість отримувати найсучасніші знання з перших днів навчання, вони раніше соціалізуються, легше адаптуються до швидко мінливого світу. Учасники "1:1" вчаться критично мислити та застосовують набуті знання у повсякденному житті.

Прикрепления:
Категория: | Просмотров: 1383 | Добавил: sonzay0_0 | Дата: 27.03.2011 | Комментарии (0)

В Острозькій академії стартувала IV Всеукраїнська олімпіада «Юні знавці Біблії». Цьогоріч вона присвячена 450-річчю Пересопницького Євангелія та 430 річниці Острозької Біблії.

Від нашого міста в олімпіаді брала участь учениця 4-А класу Ірина Костюкова з конкурсною роботою "Народження та дитячі роки Ісуса Христа"
Керівники: вчитель християнської етики Ольга Василівна Ковалець та вчитель початкових класів Зінаїда Петрівна Ковальчук.
Ця олімпіада уже вчетверте проводиться у стінах Острозької академії. Участь у ній беруть учні 1-11 класів загальноосвітніх шкіл усієї України. На урочистому відкритті турніру декан гуманітарного факультету Василь Жуковський назвав олімпіаду святом Біблії, молодості, юності та істини і подякував всім, хто доклав зусиль до цієї нелегкої справи – виховання молоді на засадах християнської моралі.

Олімпіада організована за підтримки Патріарха Київського та всієї Руси-України Філарета, Володимира Марущенка – голови Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями, Єпископа Михайла Панночки – президента Всеукраїнського союзу церков християн віри євангельської-п’ятидесятників, Наталії Цвященко – директора обласного благодійного фонду «Східноєвропейська місія» та багатьох інших. Це захід, який об’єднує людей, для яких спільна віра в Бога та любов до Божого слова.

Прикрепления:
Категория: | Просмотров: 1005 | Добавил: sonzay0_0 | Дата: 20.03.2011 | Комментарии (0)


28 лютого відбулася публічна презентація Національного проекту «Відкритий світ»: один учень – один комп’ютер – комунікаційна реформа в освіті. Старт проекту». Проект передбачає створення єдиної національної освітньої мережі, стандартизацію та уніфікацію централізованої системи навчання, впровадження ІКТ в систему управління освітніми процесами на базі високошвидкісних телекомунікаційних технологій четвертого покоління.

До обговорення проекту були запрошені Голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислав Каськів, Голова Державного агентства з науки, інновацій та інформації Володимир Семиноженко, керівник національного проекту «Відкритий світ» Ігор Курус, народний депутат України, представник Президента у Верховній Раді України Юрій Мірошниченко, інші політики, експерти, науковці, представники посольств і журналісти.

«Широке обговорення національних проектів – наш базовий принцип. Заходи такого формату мають забезпечити публічність і прозорість їх підготовки та реалізації», - сказав Владислав Каськів. Він підкреслив, що проект «Відкритий світ» дає старт комунікаційній реформі в освіті. Він не тільки забезпечить рівний доступ до інформації всіх учнів, незалежно від їхніх матеріальних статків та місця проживання, але й суттєво підніме комп’ютерну грамотність у суспільстві в цілому. Так, за підсумками реалізації подібного проекту в Португалії, комп’ютерна грамотність зросла на 30%. Серед можливостей, які надає проект «Відкритий світ» - проведення мультимедійних уроків, забезпечення школярів та вчителів електронними підручниками та іншими освітніми матеріалами, інтерактивне спілкування всіх суб’єктів навчального процесу, відкрита інформація для батьків учнів про учбові програми, нові курси та успіхи їхніх дітей.

За словами Владислава Каськіва, проект реалізовуватиметься на засадах державно-приватного партнерства та здійснюватиметься за підсумками конкурсу на розробку техніко-економічного обґрунтування, у тому числі – проведення науково-дослідних робіт. Проект «Відкритий світ» є найбільш складним серед всіх нацпроектів як з технічної точки зору, так і з огляду на менеджмент – передбачається створення 4G-мережі, унікального електронного пристрою (на кшталт нетбуку), та освітньої хмари. Крім того, важливим завданням є перепідготовка вчителів.

«Освіта – це основа інформаційного суспільства, яке ми маємо розбудувати в Україні», - сказав Володимир Семиноженко. Він підкреслив, що проект «Відкритий світ» - «це не тільки багато комп’ютерів, це не тільки можливість доступу до інформації, це не тільки хороший трафік. Це, перш за все, велика освітня реформа». Він додав, що реалізація проекту відкриє шлях до впровадження нових, інноваційних, підходів у навчанні. Зокрема, в школах з’являться нові предмети – наприклад, інформаційно-комунікаційні технології замість інформатики.

Володимир Семиноженко також запевнив учасників презентації, що Держінформнауки братиме активну участь у реалізації проекту, адже українські програмісти та інженери здатні розробити конкурентоспроможний програмний продукт і знайти сучасні технічні рішення. «Іншого виходу, ніж зробити цей проект успішним, у нас немає», - підсумував він.
http://www.dknii.gov.ua/index.php/uk/2010-09-27-06-54-32/91-2011-/320---l-r-------

Прикрепления:
Категория: | Просмотров: 786 | Добавил: sonzay0_0 | Дата: 19.03.2011 | Комментарии (0)

Молодь міста обирає здоровий спосіб життя

17 березня на базі ЗОШ №1 відбувся міський етап Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я», який проводився з метою популяризації та пропаганди серед молоді здорового способу життя, запобігання негативним проявам у молодіжному середовищі, виявлення та підтримки талановитої молоді.
У фестивалі-конкурсі взяли участь команди всіх загальноосвітніх закладів міста та команда БДЮТ.
В рамках фестивалю відбулися конкурси агітбригад, плакатів та фотографій.

Переможцем фестивалю-конкурсу стала команда ЗОШ №2, друге місце виборола команда гімназії, третє місце розділили між собою команди БДЮТ та ЗОШ №4.
Переможці були нагороджені грамотами управління освіти міськвиконкому. Начальник служби у справах сім’ї та молоді міськвиконкому Ярослав Кузло вручив всім учасникам змагань солодощі.
ЗОШ № 5 (команда «Прогресивна молодь»)

Прикрепления:
Категория: | Просмотров: 2283 | Добавил: sonzay0_0 | Дата: 19.03.2011 | Комментарии (0)

«Творити Добро - творити Життя»

3 березня 2011р. вчителі початкових класів школи №5 м. Кузнецовська підтримали пропозицію Міжнародного Центру Гуманної Педагогіки зробити справжній подарунок на ювілей Шалві Олександровичу Амонашвілі, якому 8 березня 2011 виповнюється 80 років.

В подарунок було проведено сузір'я уроків доброти вчителями, які обрали для себе Шлях Гуманної Педагогіки.

Урок доброти в 1-А класі провела старший вчитель Болкуневич Любов Миколаївна.

Чудове родинне свято пройшло в 2-А класі організоване класоводом Півовар Людмилою Петрівною.

Гарним прикладом творчої співпраці став бібліотечний урок – спільний проект учнів 4- А класу, шкільного бібліотекаря Валентини Ульянівни Матвійчук та старшого вчителя Ковальчук Зінаїди Петрівни.

Тема уроку: «Творити Добро - творити Життя».

Лейтмотив уроку:

«... Незалежно від того, чекають від тебе добро чи не чекають його -

Твори добро.

Незалежно від того, помітять твоє добро чи не помітять його -

Твори добро.

Незалежно від того, приймають твоє добро чи відкидають його -

Твори добро.

Незалежно від того, чим будуть платити тобі за добро: добром чи злом -

Твори добро.

Твори добро і ні в кого не питай дозволу,

Бо ніхто не владний над твоїм добром ... »

Послужили слова Шалви Олександровича з його книги «Амон Ра»:

Учні 4- А класу визнали урок одним з найкращих уроків за чотири роки. Бо вони мали змогу взяти участь створенні цього уроку. Всі пропозиції та побажання дітей були враховані. Діти виявили бажання провести наступний урок доброти до Дня матері, на який хочуть запросити своїх рідних і найдорожчих людей.
На всіх уроках звучали не тільки слова про доброту, а почуття в дитячих серцях і розповіді про добрі справи

Прикрепления:
Категория: | Просмотров: 927 | Добавил: sonzay0_0 | Дата: 12.03.2011 | Комментарии (0)

1-10 11-20 ... 801-810 811-820 821-826
Герб школи
Запитай у Шевченка
Новини
Карантин продовжено до 11 травня 2020 року. Додаткова інформація буде розміщена на сайті школи. Дотримуйтеся карантинних заходів. Бажаємо вам здоров'я.
Електронна реєстрація
Вхід на сайт
Шановні учні надаємо номер телефону Національної дитячої «гарячої» лінії громадської організації «Ла Страда – Україна» (0-800-500-225 або 116-111 з мобільного) для забезпечення доступу дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, до невідкладних, безкоштовних, конфіденційних психологічних, правових та інформаційних послуг.

Сайт Вараської Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5
2020