Неділя, 22.10.2017, 17:36

Головна » 2017 » Жовтень » 6 » Просто про складне. Що варто знати батькам про новий закон про освіту
Просто про складне. Що варто знати батькам про новий закон про освіту

UPD: Новий закон “Про освіту” було ухвалено. Під час засідання Верховної Ради депутати вносили правки “з голосу”  зокрема, була відновлена норма, що була проголосована у першому читанні, щодо мінімального розміру заробітної плати у 3 мінімальні заробітні платні – тобто більше 9 600 тисяч. Невдовзі ми проаналізуємо всі правки та напишемо оновлення.

Чинний закон “Про освіту” було прийнято аж у 1991 році. З усіма дискусіями довкола нового проекту закону іноді видається, що він перевертає освіту з ніг на голову.

Щоб українська освіта для вас знову опинилась “на ногах”, – відповідаємо на найважливіші запитання.

Я чув про те, що забороняються іспити при вступі дитини в перший клас. Це правда?

Закон вводить поняття територіальної доступності – тобто, кожна школа має взяти дитину, яка живе на її (школи) території обслуговування. У 13-й статті законопроекту прямо вказано, що гарантується право дитини з цієї території навчатися в державній чи комунальній школі.

Але за бажанням, батьки можуть віддати дитину й в іншу школу. Звісно, якщо там будуть вільні місця.

Скільки років буде навчатися моя дитина?

Як правило, діти ходитимуть до школи з шестирічного віку, а навчання триватиме 12 років. Воно розподілиться таким чином:

– початкова школа (1–4 класи, відбір до гімназій відмінять);

– базова середня школа (5–9 класи – гімназія);

– профільна школа (10–12 класи), яка може бути професійною або академічною (ліцеї академічного або професійного спрямування).

Після професійного навчання дитина зможе працювати або продовжити навчання у виші. Академічна школа передбачає поглиблене вивчення предметів та вступ на 1 курс вишу.

Дві перші школи можуть бути як частинами одного навчального закладу, так і двома різними. Планується, що профільна школа з 2027 року (рік появи 10 класу Нової української школи) буде відокремлена від гімназії.

Після кожного з етапів буде проводитись державна підсумкова атестація (може бути у вигляді ЗНО), за результатами якої учнів зараховують на наступний освітній рівень. Зауважимо: після початкової школи це оцінювання слугуватиме лише для моніторингу успішності.

Для досягнення вищих результатів освіти потрібно більше часу. Тому запроваджується саме 12-річне навчання. Втім, міністр освіти Лілія Гриневич наголошувала, що тривалість навчання на бакалавраті планується скоротити на рік – тож загальний час, що люди проводитимуть у класах та аудиторіях, не зміниться.

Читати далі

Переглядів: 14 | Додав: Elektronik
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Шановні батьки, учні та гості ЗОШ І-ІІІ ст. №5 З 02.03.2015 відвідування закладу сторонніми особами буде обмежено. Усі особи, окрім учнів та працівників школи, вважаються сторонніми. Батьки можуть пройти у школу до директора, заступників, класних керівників, учителів для вирішення нагальних питань, лише пред’явивши документ, що засвідчує особу, та вказавши мету відвідування закладу. Відвідувачі стоматологічного кабінету, який працює у приміщенні школи, повинні пред’явити паспорт або документ, що засвідчує особу. Відвідувачі секцій ДЮСШ (тренер Дробіленко О.А.,Ординат В.А.), БДЮТ (ансамбль «Пірует» Махоріна О.П.), секції карате (Крисько О.О.) проходять до школи згідно списків під керівництвом своїх тренерів або перепусток (видаються в школі). Стороннім забороняється вхід у школу із підозрілими предметами (пакетами, сумками та іншими речами). Батькам учнів 1-х класів вхід дозволяється за пред’явлення паспорта або перепустки (видається в школі). Навчальний заклад зачиняється у робочі дні о 17.30 год., у вихідні та святкові - зачинений постійно.